Prowadzenie własnej firmy wymaga sporo poświęcenia. Niejednokrotnie, konieczne jest spędzanie wielu godzin, a nawet nocy przy komputerze, żeby uzyskać zysk. Wydawałoby się, że najwięcej pracy jest na samym początku, kiedy podejmuje się ryzyko i otwiera firmę. Fakt, jest to czasochłonne i stresujące, jednak gdy biznes już się „kręci”, zaczyna się dostrzegać, że najtrudniejsze dopiero przed nami.  Aby utrzymać systematyczny wzrost, potrzeba nowych umiejętności i zasobów. A kiedy już zdobędzie się nowe umiejętności i firma kwitnie, okazuje się, że potrzeba czegoś jeszcze więcej, aby nie utopić się w morzu trywialnych zadań.

Niezależnie, na którym etapie znajduje się Twoja firma, warto zastanowić się nad wsparciem osoby, która przy Twoim minimalnym udziale pomoże Ci sprawnie i dynamicznie rosnąć. Takie wsparcie zapewni Ci wirtualna asysta. Nieprzekonany?

Oto 10 powodów, dla których powinieneś zatrudnić wirtualną asystentkę:

  1. Czas – czas, który zamiast na załatwianie spraw administracyjnych, możesz przeznaczyć na strategiczne działania.
  2. Koszty – nie musisz utrzymywać pracownika etatowego i ponosić kosztów związanych ze stanowiskiem pracy, zapłacisz tylko za konkretnie wykonaną pracę.
  3. Elastyczność – zadania wykonywane mogą być z różnych miejsc na świecie, zwłaszcza jeśli masz klientów w różnych strefach czasowych, możesz znaleźć wirtualną asystentkę z danej lokalizacji.
  4. Produktywność – nie musisz tracić energii na zadania, które nie są stricte związane z działalnością, ale muszą być wykonane np. biurokracja urzędowa. Zajmie się tym wirtualna asystentka, a Ty będziesz mieć czas na strategiczne działania.
  5. Redukcja stresu – korzystając z wirtualnej asysty, zmniejszysz swoje obciążenie pracą.
  6. Bezpieczeństwo – dwie pary rąk, to nie jedna, współpracując z wirtualną asystentką, wspólnie minimalizujecie ryzyko powstania błędów, niedotrzymania terminów itp.
  7. Łatwość zatrudnienia – żeby zatrudnić zdalną asystentkę, wystarczy rozmowa telefoniczna i wymiana maila. Nie tracisz czasu na szkolenie pracownika, medycynę pracy czy BHP.
  8. Specjalistyczne wsparcie – większość wirtualnych asystentek jest ekspertem w swojej dziedzinie.
  9. Efektywność – więcej pracy jest wykonane w krótszym czasie, ponieważ rozliczasz się za wykonane zadania, a nie za samo siedzenie w pracy.
  10. Work-life balance – podczas gry wirtualna asystentka zajmuje się bieżącymi sprawami firmy, Ty możesz się odprężyć i poświęcić się swojemu hobby lub spędzić trochę czasu z rodziną.

Pamiętaj, że osiągnięcie właściwej równowagi jest kluczowe, a najmądrzejszym sposobem na rozwój firmy jest dostęp do wiedzy oraz umiejętność zarządzania i ustalania priorytetów. Skorzystaj z wirtualnej asysty już dziś i efektywnie zarządzaj biznesem.